Případové studie

Případová studie:

Bytový resort Břetislavka

Břetislavka je komplex 23 bytů, realizovaných rekonstrukcí historického zájezdního hostince v Šáreckém údolí v Praze. Součástí implementace platformy FLOWBOX byla mj. automatizace správy budovy po jednotlivých bytových jednotkách, optimalizace fungování budovy jako celku a implementace dálkového ovládání jednotlivých bytových jednotek.

+

Případová studie:

Dynamické řízení netoxického veřejného osvětlení


FLOWBOX ve spolupráci s předním odborníkem panem Hynkem Medřickým a spol. 2Q s.r.o.se podílel na unikátním projektu a dodávce řízení nového netoxického pouličního osvětlení s řízením Biological Dynamic Ligting v residenční oblasti v Řevnicích.   Celé řešení je svoji unikátností jedno z 1.na světě (realizace říjen 2018) jelikož dochází k úplnému a ne pouze k částečnému odstranění modré barevné složky jako u jiných obdobných projektů.

FLOWBOX dynamicky a adaptivně mění chromatičnost  veřejného osvětlemní a s občanským soumrakem postupně odstraňuje ze světelného spektra modrou barevnou složku a naopak přidává přirozenou žlutou a červenou. Při rozednění opět žlutou a červenou ubírá a přidává více modré, stejně tak, jak přirozeně funguje režim Den/Noc resp. Slunce/Měsíc.

+

Případová studie:

Sportovní centrum Labe Aréna

V rámci této realizace byl systém FLOWBOX nasazen do dvou souvisejích a současně budovaných lokalit: Národního olympijského centra vodních sportů Račický kanál a do Sportovního areálu Štětí.
Areál ve Štětí je vybudován jako tréninková depandace u řeky Labe, tréninkové centrum domácích i zahraničních reprezentačních týmů, akademie vodních sportů pro děti a mládež, i pro širokou sportovní veřejnost.    V objektech jsou vybudovány standardní prostory jako loděnice, posilovna, tělocvična a klubovna. Jako specifické vybavení pro vrcholové sportovce je v Labe Aréně Štetí budován unikátní aktivní veslařský a kanoistický bazén podle návrhu profesora Pollerta ze Stavební fakulty ČVUT. Vodu v tomto bazénu bude pohánět série osmi čerpadel o příkonu 27 kW/ks tak, aby simulovala jízdu lodí po vodní hladině.

+

Případová studie:

Výrobní podnik - Strojírenství

Zákazníkem je strojírenská společnost vyrábějící velmi přesné mechanické součásti stavebních a zemědělských strojů a komponenty pro kolejová vozidla. Strojírenský provoz s velkým množstvím energeticky náročných výrobních strojů, a téměř 7.000 m2 výrobních, skladových a administrativních prostor, představoval výzvu pro optimalizaci řízení spotřeb a efektivní využívání energií.

+

Případová studie:

Zdravá škola a chytré město

V rámci chytrého města se FLOWBOX zaměřuje na integraci a řízení technologií budov a zároveň na integraci a řízení technologí ve spávě města. Pro potřeby správy města vytváříme dedikovaný uzavřený cloud města City Management Platform.

+

Zaujali jsme Vás? Neváhejte nás kontaktovat

Volejte

(+420) 606 077 110

Ozveme se

Napište nám

info@flowbox.com